Basisopleiding Promotiegroep 2018

Inloggen Registreren

Log in om in te schrijven, of maak een nieuw account aan.


Derde jaar van de opleiding fasciatherapie, promotiegroep 2018

Data en inhoud van de seminaries van het derde jaar Fasciatherapie 2020-2021.

Alle modules/seminaries zijn 3 dagen: donderdag en vrijdag 9u30-13u en 14u15-18u15. Zaterdag 9u-13u en 14u15-17u.

De opleiding gaat door in de Oude Abdij Drongen. Men kan zich inschrijven via de link voor de modules samen of elk apart.



Module 11/2018: DAF II: Fasciatherapie en viscerale littekens > 10/12/2020-12/12/2020


Docenten: Dominique Bourgeois – Hilde Damen
Inhoud:

Anatomie

  • Dynamische anatomie van de supra- en inframesocolische ruimtes van de diepe axiale fascia

Neurofysiologie

  • Neurofysiologie van pijn
  • Het neuro-endocrien systeem
  • De neurofysiologie van het stress systeem

Concepten

  • Emoties – gemoedstoestanden
  • Actuante reciprociteit
  • Resonantie in het lichaam

Praktijk

  • Handgrepen van de diepe axiale fascia ter hoogte van de supra en de inframesocolische ruimte in functie van viscerale littekens
  • Introspectie
  • Codifé

Pathologie

  • Spastisch colon (Irratable bowel – ziekte van crohn)
  • Viscerale pijn en stress gerelateerde stoornissen thv de diepe axiale fascia.


Module 12/2018: DAF III: Sensomotorische reëducatie van de bekkenbodem > 07/01/2021-09/01/2021


Docenten: Isabel De Keyser – Lieve Gins
Inhoud:

Anatomie

  • Het kleine bekken

Praktijk

  • Handgrepen van de diepe axiale fascia ter hoogte van het kleine bekken
  • Manuele technieken van de bekkenbodem
  • Sensomotorische Bekkenbodemreëducatie statisch, dynamisch en functioneel
  • Behandeling van littekens (episiotomie)

Pathologie

  • Prenatale klachten van het mesokinetische systeem
  • Postnatale klachten thv de bekkenbodem en bekken
  • Incontinentie
  • Vaginisme
  • Pudendusneuralgie


Module 13/2018: Reëducatie individueel en in groep: educatieve principes en praktische toepassing. > 04/03/2021-06/03/2021


Docenten: Isabel De Keyser – Petra Geluck
inhoud:

Concepten

  • Educatieve technieken bij sensoriële reëducatie
  • Meerwaarde van embodied presence bij de bewegingseducatie.
  • Dode hoeken
  • Herhaling en verdieping van de neurofysiologie van de beweging – neuronale mappen

Praktijk

  • Groepslessen cofidé animeren
  • Introspectie animeren
  • Bewegingskwaliteit via MA BA (meer leren kijken naar de subjectieve bv ruimtes innemen, aspecten van de persoon)

Pathologie

  • Toepassing van de bewegingstherapie op alle lokomtorische klachten


Module 14/2018: Integratie van eerste 2 academiejaren >  28/04/2021-30/04/2021


Docenten: Philippe Rosier – Dominique Bourgeois
inhoud:
  • Theorie Sensoriële Biomechanica
  • Theorie mondeling
  • Praktijk examen
  • Bewegingsexamen


Module 15/2018: Pulsologie I: de sensori-liquide drainage > 24/06/2021-26/06/2021


Docenten: Hilde Damen –
Inhoud:

Anatomie

  • Lymfatisch en veneus systeem

Neurofysiologie

  • Het neurovasculaire systeem en zijn verschillende subsystemen
  • Het veneus en lymfatisch systeem

Concepten

  • De actuante reciprociteit
  • Diepgang: anatomisch, fysiologische en persoonsgebonden

Praktijk

  • De sensori-liquide drainage
  • Vascularisatie van het cranium.
  • Codifé: derde graad
  • Introspectie

Pathologie

  • Oedeem en aandoeningen van het veneuze stelsel bv Flebitis


Module 16/2018: PULSO II : Directe en indirecte pulsologie > 23/09/2021-25/09/2021


Docenten: Hilde Damen & Tanne Daems
Inhoud:

Anatomie: 

  • Arterieel stelsel (+ craniaal!) 
  • Het arteriële systeem als fasciaal systeem op zich 

Concepten: 

  • Niveaus van bewustzijn en bewustwording 

Praktijk: 

  • Directe en indirecte pulsologie: bilan en praktische toepassingen 
  • Kritische zones van het vasculaire stelsel (herhaling) 
  • Codifé: derde graad 
  • Introspectie 

Pathologie:

  • Arteriële en niet arteriële aandoeningen waarbij pulsologie zijn nut heeft: arteritis 


Module 17/2018: PULSO III: Microcirculatie > 18/11/2021-20/11/2021


Docenten: Hilde Damen & Caroline Rouma
Inhoud:

Anatomie: 

  • Het interstitiumConcepten:
  • Tensegriteit op cellulair niveau en cellulaire stress
  • Het actief principe: behandelen van ontstekingenPraktijk : 
  • Microcirculatie
  • Het actief principe
  • Codifé: derde graad
  • IntrospectiePathologie:
  • Spanningshoofdpijn en migraine
  • Ontsteking 


Module 18/2018: SPP I: De meerwaarde van het persoonsgericht behandelen in kinesitherapie: Movement awareness physiotherapy > 13/01/2022-15/01/2022


Docenten: Petra Geluck & Claude Hubert
Inhoud:

Theorie:

  • Situering van de SPP binnen de geestelijke gezondheidszorg: wat doen we wel, wat doen we niet? 
  • Inleiding tot de Somato-Psychopedagogie: wat, waarom en waarvoor? 
  • Het diagram van de perceptivo-cognitieve plasticiteit 
  • De anamnese en vraagstelling tijdens de behandeling: onderste kwadranten van Skjaerven 
  • Integratie psychotonus 
     
    Praktijk: 
  • Anamnese volgens Skjaerven 
  • Gesprek in het onmiddellijke 

 



Module 19/2018: SPP II: DE 7 stappen van het veranderingsproces – vraagstelling en counseling tijdens de behandeling   > 24/03/2022-26/03/2022


Docenten: Anne Destrijcker & Hilde Damen
Inhoud:

Theorie:

  • Neuro-fysiologie van de symptoomperceptie
  • De zeven stappen: van bewegingsperceptie naar gedragsverandering
  • Het gesprek in het onmiddellijke: het gesprek tijdens de behandeling
  • Het Gevoelige
  • De spiraal van het Gevoelige

Praktijk:

  • Het gevoelige: Het behandelen op existentiële niveau
  • Spiraal van het Gevoelige
  • Gesprek in het onmiddellijke


Module 20/2018: SPP III: Het postonmiddellijk gesprek binnen de fasciatherapie: van verwoording van de therapeutische ervaring naar kennis en bewustwording   > 12/05/2022-14/05/2022


Docenten: Isabel De Keyser & Linda De Lausnay
Inhoud:

Theorie:

  • Het post-onmiddellijk gesprek: het opmaken van een totaaloverzicht en het trekken van besluiten
  • Full Presence Meditation

Praktijk:

  • De vraagstelling en counseling tijdens de behandeling
  • De vraagstelling en counseling na de behandeling
  • Opbouw van een introspectie


Module 21/2018: SPP IV: Het gesprek in het onmiddellijke en het postonmiddellijk gesprek II: analyse  > 23/06/2022-25/06/2022


Docenten: Philippe Rosier
Inhoud:

Theorie:

  • Het opstellen van de fenomenologische analyse en de categoriale analyse.
  • Uitleg ivm eindwerk
  • Basisprincipes van de gedragstherapie
  • Basisprincipes van de ontwikkelingstherapie

Praktijk:

  • Het educatieve aspect van de Full presence Mediatie
  • Codifé
Het is mogelijk om in de Oude Abdij in Drongen te overnachten. Gelieve uw kamer steeds minimum 14 dagen voor aanvang van het seminarie te reserveren. De sleutel van uw kamer kan je afhalen tussen 8u30 - 19u30 op de dag van aankomst. Om uw kamer te reserveren stuur u een e-mail aan: reservatie@oudeabdij.be
Dominique Bourgeois

Licentie kinesitherapie en motorische revalidatiewetenschappen Ugent Diploma in manuele therapie van de UGent Afgestudeerd als fasciatherapeute in 2007

Hilde Damen

Graduaat Kinesitherapie (1993) Basisopleiding “Kritische Ontwikkelingsbegeleiding volgens Hendrickx” (1998-2002) Fasciatherapie mDB (2007)

Isabel De Keyser

Licentie in de kinesitherapie en motorische revalidatiewetenschappen (KULeuven) Diploma in manuele therapie van de KUL Diploma in bekkenreëducatie van de Universiteit RUG en UIA Certificaat in “Kritische Ontwikkelingsbegeleiding”, volgens Hendrickx Diploma fasciatherapie Universitair Postgraduaat “Kunst en therapie van de beweging”, Universidade Moderna de Lisboa, Portugal

Lieve Gins

Licentiate Motorische Revalidatie en Kinesitherapie (VUB) Osteopate D.O. (College Sutherland) Fasciatherapeute mdb specialisatie incontentiereëducatie – perinatale – manuele lymfedrainage (Vodder)

Petra Geluck

Gegradueerde in de kinesitherapie Fasciatherapie, methode Danis Bois Manuele neurotherapie Psychomotoriek Geriatrische revalidatie

Dr. Philippe Rosier

Licentie in de kinesitherapie en motorische revalidatiewetenschappen (KULeuven) Certificaat in “Kritische Ontwikkelingsbegeleiding”, volgens Hendrickx Diploma fasciatherapie Postgraduaat (gelijkgesteld aan DESS) in “Perceptiepedagogie van de beweging”, Universidade Moderna de Lisboa, Portugal Master in de psychopedagogie, Universidade Moderna Lisboa Doctor in de Sociale Wetenschappen, optie psychopedagogie, Universidade Fernando Pessoa, Porto

Daems Tanne

Master of science in de revalidatiewetenschappen en kinesitherapie (KUL) Musculoskeletale revalidatiewetenschappen postgraduaat musculoskeletale (UGent) Fasciatherapeute mdb

Caroline Rouma

Bachelor kinesitherapie Hogeschool Antwerpen Manuele lymfedrainage ad modum Vodder Fasciatherapie MDB Yoga Fundamentals Teacher Training – Radiant Light Yoga Anatomy Trains in Structure – Incitus Anatomy Trains in Motion/Slings Essentials -Art of Motion Academy Dare to lead Certification – Brené Brown facilitator Marjon Bohré Safe tension release & Embodiment through a physical approach – The […]

Anne Destrijcker

Graduaat kinesitherapie Parnas (1979) Fasciatherapeute Master Psychopedagogie Perceptive – Universiteit Fernando Pessao Porto Masterthesis: “Changements des attitudes et impacts sur la posture du praticien Sensible” Master opleiding: Full Presence Meditatie te La Rochelle (Fr) Master opleiding Coach in de Full Presence Meditatie La Rochelle Art therapie Mouvement Universiteit Lissabon Perinatale kinesitherapie (BGKVG) relaxatietherapie (opleiding VKV)

Details

« Vorige